Lyžovačka na Kubínskej

Ak ste vášniví lyžiari v zime by ste učrite nemali vynechať Kubínsku hoľu. Lyžovačka na Kubínskej je vhodná pre rodiny s deťmi. Nájdete tu široké upravené zjazdovky a veľmi pekné ubytovania priamo pri svahu. My sme sa vybrali na malý 3-dňový oddychový výlet. Poďte sa spolu s nami pozrieť čo tam môžete zažiť.

Ako sa tam dostanete?

 • autom stačí dať do navigácie Kubínska hoľa a pekne vás to dovedie na hlavné parkovisko
 • ak nemáte auto budete sa musieť dostať vlakom alebo autobusom do Dolného Kubína a z tade taxikom hore na Kubínsku hoľu. Cez zimnú sezónu premáva SKI BUS.

Kde sa ubytovať? 

Čo sa týka ubytovania je tu naozaj široká škála. Nájdete tu od hotelov až po súkromné apartmány alebo chatky. Pri svahu hneď nájdete hotel, z ktorého je nádherný výhľad a je situovaný 2 minútky od svahu. 

My sme boli ubytovaní v apartmáne asi 900 m od svahu. Apartmán bol naozaj nádherný, nový a moderný. V ubytovaní sa nachádzal aj wellnes, kde sme večer mohli zrelaxovať. Na svah sme raz boli autom ale jeden deň sme sa prešli aj pešo. Ubytovanie nájdete cez Booking ale aj keď si „hodíte“ do googlu ubytovanie na Kubínskej nájdete toho naozaj veľa.

Východ slnka na Kubínskej (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Stravovanie

Na svahu sa priamo nachádza viacero bufetov kde sa môžete občerstviť. Majú veľký výber jedál. A musíme povedať, že všade kde sme vyskúšali jedlo tak nám veľmi chutilo. V niektorých sa dalo platiť aj kartou. My ale odporúčame mať pri sebe určite hotovosť. Čo sa týka cien v bufetoch pripravte sa trošku na vyššie sumy jedál ale sú naozaj výborné.

Zimné športy

Lyžovačka na Kubínskej

 • nachádzajú sa tu 2 štvorsedačkové lanovky s nástupným pásom a 8 lyžiarskych vlekov
 • zjazdovku otvárajú ráno 8:30 a lyžovať môžete do 15:30
 • ceny lístkov na lanovky si viete pozrieť TU
 • výhodou je večerné lyžovanie od 17:00 – 20:30 každý týždeň od stredy do nedele
 • v stredisku SKI PARK je k dispozícií aj požičovňa lyží a snowboardov, viete si tu požičať celú výstroj
 • pre začiatočníkov tu majú aj lyžiarsku školu, v ktorej vás učia profesionálny inštruktori
 • pre najmenších tu nájdete lyžiarsku škôlku s posuvným pásom
 • v stredisku nájdete svah aj pre začiatočníkov, ktorý má svoj malý vlek
Lyžovačka na Kubínskej (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Skialpinizmus

 • skialpinizmus sa čoraz viac teší väčšej popularite
 • trasy pre skialpinistov sú spoplatené
 • na trasy môžete vstúpiť počas denných prevádzkových hodín strediska
 • tento lístok neplatí počas večerného lyžovania

Samozrejme pre tých najmenších sa tu nachádzajú aj malé kopčeky kde sa môžu sánkovať alebo klzákovať.

Štvorsedačková lanovka

Ak nieste lyžiari viete si zakúpiť lístok na štvorsedačkovú lanovku a vyviesť sa s ňou hore na kopec. Kubínska hoľa z hora poskytuje neskutočné výhľady, ktoré určite stoja zato vidieť. Nachádza sa tu bufet Srdiečko kde sa môžete pofotiť so skutočným srdiečkom s krásnym výhľadom za vami. Viete si oddychnúť na lehátkach a pri naozaj dobrom počasí vyhrievať sa na slniečku.

Výhľad z bufetu Srdiečko (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Parkovanie

Kubínska Hoľa má oficiálne parkoviská pri zjazdovke, ktoré sú bezplatné. Ak ste ubytovaní máte parkovanie bezplatné pri ubytovaní. Poprípade ak sa vyberiete len na zjazdovku a nieste ubytovaní cez víkend alebo cez krásny slnečný deň môže byť parkovanie problém. Takéto dni si odporúčame privstať a prísť ráno pretože potom môžete mať problém s parkovaním. V stredisku sa nachádzajú 4 parkoviská. Parkovisko 1 sa nachádza na úrovni lanovky.

Kubínska hoľa je naozaj veľmi nádherná navštívili sme ju prvýkrát a určite sa sem ešte plánujeme vrátiť. Zažili sme veľmi príjemný oddych v krásnej prírode, čo sme potrebovali. So všetkým sme boli veľmi spokojní od služieb až po samotný zážitok z nášho výletu. Určite sa tu dá toho veľa zažiť aj cez leto, kedy sa sem opäť plánujeme vrátiť 🙂 Ak hľadáte na Slovensku miesto, kde si užiť zimné či jarné prádzniny s deťmi tak lyžovačka na Kubínskej určite stojí zato!