Zážitkové ubytovanie Trenčianske Teplice

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží neďaleko mesta Trenčín. Trenčianske Teplice, vďaka svojej histórii, prírodnému a kultúrnemu dedičstvu, patria medzi najnavštevovanejšie kúpeľné mestá na Slovensku. My sme zážitkový pobyt v Trenčianskych Tepliciach dostali ako darček ešte na Vianoce. Musím ale povedať, že nám to do júla zbehlo ako nič, veď to určite poznáte. Poďte sa spolu s nami preniesť do Trenčianskych Teplíc. V článku sa dočítate, čo všetko sme zažili a v akom zážitkovom ubytovaní sme boli ubytovaní.

Zážitkové ubytovanie

Ubytovanie sme síce nevyberali sami, keďže to bol darček ale sami by sme nevybrali lepšie. Ubytovanie nám doslova vyrazilo dych. V tomto ubytovaní nájdete dve chatky jedna je pre 2 osoby a druhá pre 5 osôb. My sme boli ubytovaní v Couple House pre 2 osoby. Interiér chatky nás veľmi milo prekvapil svojou veľkosťou. Chatka bola zariadená luxusne a veľmi moderne nájdete v nej všetko, čo potrebujete na príjemný víkendový pobyt. Nám sa najviac páčil presklený výhľad do prírody. Kuchynská linka s jedálenským stolom pre dvoch je vybavená malou vstavanou chladničkou, mikrovlnkou a položeným umývadlom s led- podsvieteným zrkadlom. Zaujímavo bola riešená aj rohová vaňa, ktorá bola zabudovaná v zemi. V chatke sa nachádzalo aj wc, ktoré bolo trošku menšie ale postačujúce. Ak sa sem vyberiete v zimných mesiacoch môžete si zakúriť aj v krbe a navodiť romantickú atmosféru. Dokonca v zime môžete využiť aj privátnu fínsku saunu pod holým nebom, ktorá je súčasťou pozemku.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Na pozemku sa nachádzajú už spomínané dve chatky. Celý pozemok je oplotený, my sme tento pobyt absolvovali s rodinou takže sme obsadili obidve chatky tak sme mali celý pozemok pre seba. Nájdete tu aj šúchačku a hojdačky pre deti a fínsku saunu. Čo bolo našou veľkou výhodou, že k druhej chatke sa dalo využiť vonkajšie posedenie s možnosťou grilovania a kúpacia kaďa. Ak by ste boli len v chatke Couple House a v druhej chatke by bol niekto koho nepoznáte kaďu nemôžete využiť. Veľmi milé privítacie prekvapenie nás čakalo v chatke. Nejdem prezrádzať, čo to bolo aby to bolo pre vás prekvapenie ako pre nás 🙂 Je tu možnosť aj zapožičania bicyklov alebo kolobežiek. My sme využili obe možnosti ale, odporúčame zapožičanie bicyklov pretože kolobežky niesú dobré na lesný terén, kým sa dostanete do centra. Do centra sa ľahko dostanete aj pešo za cca 10 minút.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Trenčianske Teplice

Ak sa vyberiete do centra odporúčame pozrieť, si vždy program mesta. Celé leto tu môžete zažiť, rôzne koncerty a podujatia spojené s bohatým programom. V centre mesta nájdete na námestí rôzne kaviarničky, reštaurácie, bary, obchody so suvenírmi a obchody s kúpeľnými oblátkami. V kúpeľoch môžete využiť procedúry a vychutnať si relax. Len 5 minút od nášho ubytovania, priamo v kúpeľnom parku sa nachádzal športový areál, kde môžete využiť tenisové kurty či minigolf. My sme využili minigolf a môžeme len odporúčať. Zabavíte nielen deti ale aj dospelých. V kúpeľnom parku si môžete oddýchnuť na lavičke, obdivovať jazierko a aby sme nezabudli na svoje si tu prídu aj deti na veľkých detských ihriskách. V parku nájdete aj Most slávy, spájaný s prestížnym filmovým festivalom Art Film, ktorý každoročne pritiahne tisícky milovníkov filmového umenia.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch má dlhovekú tradíciu prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247 a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. Európsky unikát Hammam postavený v roku 1888, je súčasťou kúpeľného komplexu. V 19. storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach; slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. V súčasnosti sa využíva ako relaxačná miestnosť po kúpeli.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Električkou sme sa previezli do Trenčianskej Teplej. Cesta trvala cca 20 minút. Lístok stál 1€ a kupuje sa priamo v električke. Stanicu nájdete v centre za hotelom Krym. Časy odchodu sú len 4-krát do dňa o 11:00, 15:00, 17:00, 19:00 hod. Električka premáva len sobotu a nedeľu. Popravde nie je tam, čo veľmi vidieť ale môžete si dať prechádzku po obci a čapovanú kofolu alebo pivko. Pre deti jazda električkou môže byť zážitok. Na trati premávajú 3 električky z roku 1952.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

V okolí Trenčianskych Teplíc sa nachádza veľké množstvo turistických chodníkov. Ide o nenáročné chodníky, navyše s vyhliadkami až do výšky 300 m nad kúpeľným mestom. Môžete absolvovať Náučný chodník Klepáč, Trenčianske Teplice Pod Klepáčom, Čvirigovec, Jeleň – Baračka. V blízkom okolí mesta nájdete aj mnohé cyklistické trasy. Odporúčame navštíviť kúpalisko Zelená žaba. Nachádzajú sa tam moderné bazény pre plavcov aj neplavcov, vynikajúca kvalita všetkých služieb, slnečné terasy s lehátkami a priestor na oddych.

Predĺžený víkend

Predĺžený júlový víkend sme si naplno užili. Ubytovanie ale aj Trenčianske Teplice môže iba odporúčať. Určite sa za nás oplatia navštíviť najviac cez leto aby ste si užili a vychutnali atmosféru mesta.