Magická reštaurácia Harry Potter v Budapešti

Počuli ste už o reštaurácií The Magic Budapešť? Posedenie pri ďatelinovom pive alebo elixíre lásky už nemusí byť len knižným alebo filmovým zážitkom. Ak ste milovníci Harryho Pottera tak ako my musíte jednoznačne navštíviť túto reštauráciu The Magic Budapest, ktorá vás prenesie do sveta mágie a kúziel. Výborný tip aj na náštevu s deťmi ak sa chystáte do Budapešti. My sme návštevu tejto reštaurácie spojili s návštevou vianočných trhov. V článku sa dozviete čo všetko môžete zažiť a ochutnať v tejto kúzelnej reštaurácii.

Nezabudnite na rezerváciu

V prvom rade začneme tým, že do reštaurácii je potrebná rezervácia vopred. My sme si ju bookovali mesiac dopredu aj to sme si už nemohli vyberať čas ale brať to čo bolo. Platí to aj tu ako pri iných reštauráciach, že sa môžete pred ňu postaviť a počkať, ak sa niekto nedostaví na rezerváciu tak vás pustia dnu. Na moje prekvapenie bol pred reštauráciou veľký rad ľudí, ktorí čakali v tej zime, či sa niečo neuvoľní – fascinujúce! Preto ak plánujete výlet do Budapešti nezabudnite na rezerváciu, ktorú viete zadať cez ich oficiálnu stránku The Magic Budapesť. Pri rezervácií budete musieť zadať počet osôb, dátum, čas kedy prídete a čas koľko sa zdržíte.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Vstúpte do sveta kúziel

Už hneď pri vstupe sme nedýchali, boli sme obklopení rôznymi magickými predmetmi, relikviami a magickými bytosťami, ktoré sme poznali z filmov. Čašníčka hneď prišla za nami a usadila nás. Sedeli sme v prednej časti pred barom, potom sa ešte sedelo v bočnej a hornej časti. Všade okolo nás sme mohli pozorovať hýbajúce sa obrazy, na bare sa miešal kotlík úplne sám, nad nami sa nachádzal strop, ktorý pripomínal oblohu plnú oblakov. Na vešiaku hneď pri vchode si môžete požičať rôzne rekvizity napríklad plásť vašej obľúbenej čarodejníckej fakulty, čarodejnícky alebo triediaci klobúk. Nám sa ušiel už len čarodejnícky klobúk. Reštaurácia je nonstop plná, čiže odporúčame ak si chcete spraviť fotky s rekvizitami urobte to hneď po príchode, kým budete čakať na jedlo.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Koláč z Mandragory ale aj iné pochúťky z Rokfortu

Jedálny lístok je veľmi pestrý a každý si príde na svoje. My sme v reštaurácií raňajkovali keďže na iný čas už nebolo voľné. My sme ochutnali anglické raňajky na rokfortský spôsob, dezert sme si dali koláč z Mandragory a na pitie sme vyskúšali maslové pivo, elixíry lásky a krásy z ktorých sa dymylo 😀 Raňajky boli chuťovo výborné, takisto aj dezert bol vynikájúci, elixíry trošku viac sladké ale dali sa vypiť. Ceny jedla a nápojov si viete dopredu pozrieť aj na ich oficálnej stránke. My dvaja sme za raňajky, dezert + pitie zaplatili cca 50€. V ponuke májú rôzne druhy hamburgerov, waflí dezertov a elixírov.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Oplatí sa navštíviť The Magic Budapešť?

Ak ste fanúšikom Harryho Pottera túto reštauráciu by ste určite nemali vynechať. Všetko budete poznať z filmov Harry Potter od hudby až po obrazy na stenách. Dokonca cez ich internetovú stránku viete využiť aj Escape room na štýl Harryho Pottera. Jediné, čo by sme vytkli bola obsluha, čašníčky neboli vyslovene nepríjemné ale neboli ani usmievavé a nevytvárali tomu miestu takú atmosféru akú by si táto reštaurácia zaslúžila. Pre nás to bol tak či tak nezabudnuteľný zážitok a k tomu sme sa výborne najedli. Reštaurácia The Magic Budapešť sa nachádza na Hajós utca 25. My sme si to lepšie nemohli naplánovať bolo to 500 metrov od nášho hotela, čo sme zistili až na mieste a bolo to pre nás milé prekvapenie. Ak sa budete nachádzať v Budapešti toto miesto nevynechajte viac tipov, čo môžete navštíviť v Budapešti nájdete v článku na našom blogu. Nezabudnite si doma prútik a poďte zažiť nezabudnuteľné dobrodužstvo 🙂