Korzo Zálesie na Malom Dunaji

Máme pre vás skvelý tip na nenáročný výlet alebo pre niekoho prechádzku v okolí Bratislavy. Korzo Zálesie sme navštívili už nespočetne veľa krát keďže bývame len kúsok od neho. Dreveným mólom po Malom Dunaji viete prejsť až k dreveným replikám vodných mlynov a požičovni kajakov. Celé korzo spolu s mólom je bezbariérové. Určené hlavne pre rodiny s deťmi, seniorov a hlavne pre všetkých, ktorí milujú romantické zákutia.

Ako sa sem dostanete?

Zálesie je dobre dostupnou lokalitou, či už autom, alebo autobusom. Zálesie je malá obec a od okrajových častí Bratislavy je vzdialená len 10 minút autom. Nachádza sa medzi obcami Ivanka pri Dunaji a Malinovom. Ak idete autom, nastavte si ako cieľ cesty Záleský maják. Nachádza sa tu malé parkovisko, kde vie zaparkovať cca 8 áut. Vzhľadom na vysoký záujem návštevníkov je parkovacia kapacita momentálne nedostatočná. Pokiaľ je plné, musíte nájsť miesto v uličkách oproti. Najbližšia autobusová zastávka Zálesie RD sa nachádza priamo pred vstupom na promenádu. Ak bývate v okolí môžete využiť aj bicykel.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Korzo Zálesie

Od dreveného móla až k replikám drevených mlynov je to cca 20-30 minút. Hneď na začiatku trasy uvidíte rozhľadňu, nazývaná Zálesný maják z ktorej máte perfektný výhľad na drevené mólo a Malý Dunaj. Na vrchole rozhľadne si viete prečítať aj informácie a zvieratkách, ktoré žijú v okolí. Od parkoviska je to asi minútka k mólu. Keď prejdete celú promenádu po móle pokračujte ďalej. Popri rieke stále rovno po cca 10 minútach prídete k spomínaným replikám drevených mlynov nazývané Gešajovské mlyny. Jedná sa o drobné vodné mlyny, ktoré slúžia ako pripomienka nedávnej histórie tejto oblasti. Nachádza sa tu aj požičovňa kajakov, bufet a malé detské ihrisko. Požičanie kajaku pre dvoch stojí 10 € na hodinu, katamaránu (dva spojené kajaky) pre 4 dospelých stojí 15 € na hodinu.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

S čím musíte rátať, že tu stretnete veľmi veľa ľudí preto ak máte možnosť navštívte Korzo Zálesie cez týždeň. Nájdete tu aj drevené altánky kde si viete aj s deťmi oddýchnuť alebo niečo zahryznúť na cestu. Vybudovaný je tu aj malý drevený amfiteáter, kde si tiež môžete oddýchnuť a posedieť. Amfiteáter má slúžiť na rôzne kultúrne podujatia v obci. Korzo Zálesie funguje tiež ako prístavisko pre vodákov. Sú tu vybudované výstupiská a móla na ukotvenie lodí.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Nám sa tu páči možno aj preto, že sme tu nevychytali nikdy veľa ľudí a užili si promenádu doslova sami. Ak budete v okolí určite toto korzo nevynechajte. Viac tipov na výlety nájdete na našom blogu.