Navštívte s nami okúzľujúce Bojnice

Veľkým klenotom, ktorý na Slovensku máme sú jednoznačne Bojnice. Nachádza sa tu najstaršia ZOO na Slovensku, liečivé termálne kúpele, nádherný zámok, výhliadková veža a magická romantická atmosféra. V Bojniciach sa nebudete nudiť, či ich navštívite s rodinou alebo s partnerom. Bojnice ponúkajú totiž množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie a romantickú atmosféru ako stvorenú na dlhé prechádzky. My toto mesto navštevujeme každoročne pri príležitosti strašidelného majálesu. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo sa v Bojniciach oplatí vidieť ak ich navštívite.

Čo sa oplatí vidieť v Bojniciach?

Bojnický zámok

Bojnický zámok je dominantou mesta, hovorí sa že je snáď najkrajším a najromantickejším zámkom na Slovensku. Prvá písomná zmienka o zámku je z roku 1113 a panovalo na ňom niekoľko známych rodov a veľmožov vrátane Matúša Čáka Trenčianskeho, Turzovcov a Pálfiovcov. Svoje priestory prepožičiava aj rôznym filmovým produkciám. Napríklad Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro alebo Šialene smutná princezná. Môžete navštíviť aj priľahlý zámocký park, ktorého súčasťou je zámocké jazierko s romantickým altánkom. Na zámku sa pravidelne usporadúvajú rozličné podujatia. Špeciálne valentínske prehliadky, divadelný festival Rozprávkový zámok, strašidelný majáles či nočné prehliadky. Ako som už spomínala my chodíme na strašidelný majáles, každý rok je iná téma. Divadelný príbeh je spojený aj s prehliadkou zámku. Lístky aj podujatia môžete sledovať na oficálnej stránke zámku.

Bojnice
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

ZOO Bojnice

Keď sa budete nachádzať v Bojniciach určite by ste nemali vynechať Zoologickú záhradu, ktorá je najstaršou a najnavštevovanejšou ZOO na Slovensku. Zoologická záhrada je otvorená každý deň v roku. Pokiaľ idete autom, môžete využiť vyhradené parkovacie miesta pri ZOO alebo môžete zaparkovať v meste ale pozor niektoré zóny sú spoplatnené. Návštevníci si tu môžu pozrieť až 360 druhov zvierat, pričom dohromady je tam až 2 700 zvieratiek. Okrem obľúbeného pavilónu opíc či pavilónu slonov tu nájdete aj akvárium a terárium.

Dinopark

Dinopark je určený hlavne pre detských návštevníkov. Nielenže sa v ňom dozvedia rôzne zaujímavé fakty o dinosauroch, ale môžu si aj popozerať veľké sochy dinosaurov, z ktorých niektoré sú pohyblivé.

Výhliadková veža Čajka v oblakoch

Vyhliadková veža s názvom Čajka v oblakoch je vhodná pre každú vekovú kategóriu a ponúka nádherné výhľady na Bojnice. Vyhliadková veža s výškou 30 m pozostávajúca z oceľovej nosnej koštrukcie a kľukatej drevenej lávky dostupnej aj pre mamičky s kočíkmi alebo pre vozíčkarov. Ak sa rozhodnete prísť k Čajke v oblakoch po vlastných, počítajte približne so 45 minútovou prechádzkou po žltej turistickej značke. K vyhliadkovej veži sa dostanete aj autom a počas hlavnej sezóny aj vláčikom s názvom Kúpeľný expres. Ten pravidelne premáva medzi vežou a kúpaliskom Čajka. Na vrchole vyhliadkovej veže sa nachádza tobogán, z ktorého sa návštevníci môžu spustiť dole. V okolí môžete navštíviť rôzne atrakcie pre deti, napríklad lezeckú stenu, lanový park, hojdačky a pod.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Múzeum praveku

Múzeum praveku sa nachádza v Prepoštskej jaskyni. Kedysi ju obýval neandertálsky človek, a tak sa múzeum nachádza priamo na pôvodnom mieste pravekého života. Prehliadky múzea môžete využiť cez deň ale ponúkajú aj nočné prehliadky. Ak je to možné a ostávate viac dní odporúčame nočnú prehliadku, kedy vás sprievodca prevedie životom neándrtalcov za svitu ohňa a fakieľ, ktoré umocňujú neopakovateľnú atmosféru. Múzeum praveku v Bojniciach nájdete veľmi ľahko. Nachádza sa len pár minút od centra mesta.

Sokoliari Aquila

V prírodnom amfiteátri nad Bojnickým zámkom môžete vidieť a zažiť naozaj zaujímavé veci. Sokoliari tu každoročne pripravujú tematicky ladené predstavenia, ktoré Vás vrátia do magického obdobia stredoveku. Fascinujúce dobové kostýmyhistorická hudba a vystúpenia šermiarov sú prepojené s letovými ukážkami dravcov. Výnimočnú atmosféru dotvára i nočná ohňová show, nebezpečne vyzerajúca ukážka fakírskeho umenia či rozprávkovo-historický program pre deti.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Termálne kúpalisko Čajka

Ak sa tu budete nachádzať počas horúcich letných dní nevynechajte návštevu termálneho kúpaliska Čajka. Voda na kúpalisku je čerpaná z miestneho termálneho prameňa a okúpať sa môžete v piatich bazénoch. Okrem kúpania tu môžete využiť na zábavu aj rôzne ihriská, obrí šach, volejbalové ihrisko a pod. Na kúpalisko sa nachádzajú aj bufety s občerstvením. K dispozícii sú aj šatne a úschovňa predmetov.

Bojnické kúpele

V Bojniciach vyviera deväť prameňov termálnej vody, ktorá je blahodarná pre ľudské telo. Pomáha s chorobami pohybového ústrojenstva, nervovými, ženskými a onkologickými chorobami, chorobami obličiek a močových ciest. Bojnické kúpele môžu využiť ľudia nielen, ktorý majú predpis od lekára ale aj takí, ktorí chcú zažiť wellness a oddýchnuť si.

Náučný chodník Bojnice/Dubnica – Hradište

Náučný chodník sa začína pri zastávke MHD Bojnice, Dubnica a je dlhý 3,5 kilometra s prevýšením 220 metrov. Na trase si môžete pozrieť rôzne zaujímavé stanoviská vrátane Kostola Sedembolestnej Panny Márie, bojnických travertínov a kopca Hradište. Na trase nájdete 7 informačných tabúľ a chodník je možné prejsť za cca 1,5 až 2 hodiny. Cestou nájdete aj prameň s pitnou vodou či miesto na opekanie. Chodník nie je náročný preto je vhodný pre rodiny s deťmi ale aj pre starších ľudí.

(Foto: spoznajnepoznane.sk)
(Foto: spoznajnepoznane.sk)

Nájdete tu mnoho iných atrakcií

V Bojniciach viete toho zažiť naozaj mnoho. Spomenieme Vám tu ešte zopár tipov, ktoré by ste mohli absolovať pri výlete do Bojníc aj s deťmi. Ak ste ešte neboli v Escape room, môžete využiť pobyt v Bojniciach a navštíviť Mysterium Bojnice. Logické únikové hry sú zábavnou aktivitou pre ľudí rôznych vekových kategórií. Ďaľší tip na náštevu je Gumi Land. Raj pre energické deti ponúka nafukovacie atrakcie, na ktorých sa vybláznia. Areál je zastrešený preto ho môžete navštíviť za každého počasia. Na Hurbanovom námestí v Bojniciach, neďaleko Bojnického zámku nájdete Dom Ilúzií – múzeum a galériu zameranú na optické ilúzie. Ďaľšou zaujímavou atrakciou je Zrkadlové bludisko. Je postavené zo zrkadiel a tie sú zárukou skvelej zábavy pri hľadaní cesty z bludiska. Výstavu sôch postavených z piesku si v Bojniciach môžete počas sezóny pozrieť každý deň.

Oplatí sa Bojnice navštíviť?

Bojnice sú ideálnym miestom na výlet nielen pre rodiny s deťmi ale pre všetky vekové kategórie. Ponúkajú nespočetné množstvo aktivít pri ktorých môžete zažiť kopec zábavy. My Bojnice navštevujeme veľmi radi a vždy sa tam cítime magicky.