Výstava Harry Potter

Aj vy ste milovníci Harryho Pottera? V tom prípade by vám nemala újsť výstava tohto magického a kúzelného sveta vo Viedni. To, že Harry Potter má milióny fanušíkov po celom svete ani nemusíme hovoriť. Je to najväčší fenomén čarodejníckeho sveta všetkých čias. Preneste sa s nami do Rokfortu a vstúpte do sveta čarov a kúziel.

Ako sa tam dostanete?

Ak sa rozhodnete ísť cez týždeň, odporúčame sa vyhnúť poobednej dopravnej špičke. Výstava Harry Potter sa nachádza priamo vo Viedni. Cez navigáciu to nájdete úplne jednoducho. Po príchode namiesto choďte úplne dozadu tam sa nachádza veľké parkovisko, ktoré je spoplatnené sumou 10€. Vedľa parkoviska sa nachádza veľká tehlová budova, v ktorej sa výstava nachádza.

Vstup na výstavu Harry Potter (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Vstup na výstavu Harry Potter

Vstupy sú určené na čas, ktorý si vyberáte dopredu cez internet pri kúpe vstupeniek. Vstupenka na výstavu stojí 34€ a viete ju zakúpiť TU. Sú rozdelené do polhodinových intervaloch. Hneď ako sme vstúpili do budovy ocitli sme sa na železničnom nástupiští 9 a 3/4 v Londýne. Pri vstupe každý z nás dostal svoj náramok zlatej strely s čipom. Vďaka tomuto interaktívnemu náramku sme sa mohli zapájať do rôznych aktivít, ktoré boli rozmiestnené po celej výstave. Náramok treba vždy priložiť namiesto kde je označená zlatá strela. 

Prešli sme k registračným automatom, kde sa každý registruje sám. Vytvoríte si tam profil, kde vypisujete svoje meno, email na, ktorý vám prídu vaše fotky a úspechy z výstavy , vyberáte si fakultu, za ktorú budete zbierať body, ďalej sme si vybrali čarodejnícky prútik a svojho patronusa. Na posledný krok si pripravte úsmev automat vám spraví fotku a registrácia je hotová 🙂

Nástupište 9 a 3/4 (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Vstúpte s nami do sveta kúziel

V prvej miestnosti sme sa ocitli v záškolníckej mape, kde po priložení náramku sa ocitlo naše meno na mape. Následne nám premietli pár scén z filmu kde sme videli ako Harry prichádza do Rokfortu. Ďalej sme prešli dlhými chodbami, ktoré na stenách zdobili hybajúce obrazy. Na konci nás čakala veľká miestnosť, kde sa nachádzali vstupy do štyroch fakúlt. Pri vstupe do fakulty sa nachádza automat, kde sme si mohli po priložení náramku spraviť foto s klobúkom a získať 10 bodov pre našu fakultu. V každej fakulte si môžete pozrieť uniformy a kostými filmových postáv. 

Záškolnícka mapa (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Následne sme sa dostali do veľkej siene, ktorá bola skutočne ohromujúca. Nad hlavami vám vysia sviečky, jedálenské stoly sú plné tanierov, pohárov ako keby naozaj čakali na príchod študentov. Cez túto sieň sme prešli do predajne prútikov, kde boli vystavené prútiky všetkých najznámejších postáv.  V predajni prútikov viete získať ďaľších 10 bodov pre svoju fakultu, tým že správne nakreslíte kúzlo, ktoré sa vám zobrazí na displeji.

Predajňa prútikov (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Po získaní bodov sme sa presunuli do učebni elixírov s rekvizitami a oblečením učiteľov. V tejto učebni sme si mohli namiešať slávne elixíry ako napríklad Felix felicis alebo Amortentiu. Po namiešaní elixíru sme získali ďalších 10 bodov pre našu fakultu. Ďalej sme pokračovali do učebni obrany proti čiernej mágie. Kde sme mohli opäť vidieť rekvizity a oblečenie známe z filmov. V učebni sa nachádza známa skrinka z filmu, z ktorej vychádza prízrak a znázorňuje to čoho sa najviac bojíte. Po priložení náramku sme použili kúzlo Ridikulus vďaka, ktorému sme prekonali náš najväčší strach. 

Učebňa elixírov (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Pokračovali sme ďalej do učebni veštenia. V učebni sa nachádzalo viacero stolíkov, na ktorých boli položené veštiace gule. Z tejto veštiacej gule ste si po priložení náramku mohli prečítať svoju veštbu. Hneď vedľa sa nachádzala učebňa herbológií kde nás už čakali v črepníku mandragory, ktoré ste mohli vytiahnuť von presne ako vo filme a áno presne ako vo filme začali škriekať 🙂 

Učebňa veštenia (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Následne sme sa ocitli v hagridovej chatke, kde sme sa odfotili v jeho obvskom kresle pri krbe. Z chatky sme rovno vstúpili do zakázaného lesa, kde sme použili kúzlo Patronusa, za ktoré sme dostali 10 bodov pre našu fakultu. V ďalšej miestnosti sme si mohli prezrieť rekvizity ako ohnivú čašu alebo trojčarodejnícky pohár. Zahádzali sme si prehadzovačky do kruhov ako na pravom čarodejníckom metlobale. V jednej z miestností sa nachádza stará topánka, ktorá slúži ako prenášadlo a keď sme sa jej dotkli tak nás preniesla na náhodné miesto zo sveta Harryho Pottera. 

Trojčarodejnícky pohár (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Na výstave Harry Potter môžete vidieť aj postavy a rekvizity z filmu Fantastické zvery. Odfotili sme sa v kufri Mloka Scalmandera, kde vo filme ukrýval svoje fantastické zvery. Zrazu sme sa ocitli pri londýnskej telefónnej búdke, ktorá nás preniesla na ministerstvo mágie. Na ministerstve sme navštívili ružovú kanceláriu Dolores Umbridgovej. Na stenách v kancelárií sa nachádzajú pohybujúce sa obrazy mačiek. Po odfotení v jej kresle sme prešli do domu Dursleyovcov kde sme mohli navštíviť Harryho izbu pod schodami. 

Kancelária Dolores Umbridgovej (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Z domu sme prešli do tajomnej komnaty, v ktorej sme si mohli pozrieť rekvizity darov smrti. Videli sme aj Voldemorta s jeho horcruxami. V poslednej miestnosti sme sa ocitli pri finálnom súboji Harryho a Voldemorta. Tento súboj sme si mohli vyskúšať aj my sami. Na konci prehliadky sme si mohli pozrieť najznámejšie scény z čarodejníckeho filmu. Tu sa nachádzala aj tabuľa s bodmi všetkých fakúlt. Je to výsledok bodov, ktoré celú prehliadku zbierate. My sme si vybrali fakultu Chrabromila

Dary smrti (Foto: spoznajnepoznane.sk)

Celú výstavu Harry Potter sme prešli za cca 2 hodinky. Dá sa prejsť aj za kratšiu dobu záleží natom koľko ľudí je tam s vami a koľko sa zdržíte a fotíte pri rekvizitách. Nachádza sa tu aj obchod, v ktorom viete zakúpiť rôzne reklamné predmety, oblečenia z Harryho Pottera a Fantastických zverov. Každý z vás si tu určite príde na svoje 🙂

V nás táto výstava Harry Potter zanechala úžasný pocit. Ak máte možnosť a ste milovníkmi Harryho Pottera ako my určite si ju nenechajte ujsť.